Slash predstavuje fanúšikom nový zážitok z hudby – prostredníctvom hudobných aplikácií SLASH360 a AmpliTube Slash

„V dobe, v ktorej žijeme, môžeme ľuďom ukázať všetky rôznorodé aspekty toho, ako sa hudba tvorí a prezentuje. Tieto možnosti, robia hudobný svet ešte zaujímavejším – a to je aj náš cieľ,“ vysvetľuje Slash.

Slash
Hudobná scéna sa postupne adaptovala do digitálneho sveta, technológie priniesli množstvo doteraz nevídaných možností. Nové pokrokové nápady, ktoré v spoločnosti rezonujú, prichádzajú veľmi rýchlo a je logické, že samotní umelci sa stávajú tvárou aj srdcom týchto noviniek. Víťaz Grammy, nedávno uvedený do Siene slávy Rock and Rollu, gitarová ikona Slash, predstavil svetu dve hudobné aplikácie, ktoré sú oslavou návratu k albumom v plnej dĺžke. Umožňujú fanúšikom bezprostredný prístup k nezameniteľnému Slashovmu soundu a posúvajú hranice bežného zážitku z hudby.

Slashov nový album Apocalyptic Love sa posunul do interaktívneho veku – je dostupný ako multimediálna aplikácia pre všetkých užívateľov iPhone, iPad a iPod od firmy Apple. Slash sa spojil s MATIvision, aby svojim fanúšikom priniesol aplikáciu s názvom SLASH360. Táto aplikácie vezme užívateľa priamo do štúdia so Slashom, Mylesom Kennedym and The Conspirators Brent Fitz a Toddom Kerrnsom. ,,Nahrávali sme tento album naživo, tak, ako sme hrali,” vysvetľuje Slash. ,,Táto aplikácia zachytáva všetku energiu kapely v tom najlepšom slova zmysle a MATIvision dovoľuje fanúšikom prežívať hudbu tak, akoby boli s nami v jednej meistnosti.” Spomínaná značka MATIvision je vôbec prvá hudobná aplikácia s 360-stupňovou interaktívnou multi-kamerou. Aplikácia SLASH360 vďaka nej umožňuje sledovať každý jeden moment z nahrávania albumu Apocalyptic Love – prostredníctvom šiestich 360-stupňových interaktívnych kamier. SLASH360 je prvá aplikácia svojho druhu – doteraz žiadna iná technická vymoženosť neumožnila fanúšikom taký silný zážitok zo sledovania kapely a počúvania hudobnej novinky naraz.

Apple užívatelia majú k dispozícii dve verzie aplikácie SLASH360. Úvodná verzia obsahuje hit číslo jedna z Active Rock s názvom You’re A Lie s textom piesne a bonusmi. Záujemci ju objavia v iTunes Store. K dispozícii je aj plná verzia, ktorá zachytáva nahrávanie celého albumu, fotografie, texty piesní a ďalšie bonusy.

slash360-ipad-01

Kvôli hudobne aktívnym fanúšikom sa Slash spojil s IK Multimedia a spoločne vyvinuli AmpliTube Slash Edition, ktorá ľuďom umožňuje hrať, cvičiť aj nahrávať so Slashovými jedinečnými pedálmi a zosilňovačmi prostredníctvom zariadení iPhone, iPod touch, iPas a Mac/PC. Táto aplikácia umožňuje užívateľom ,,džemovať” v plne integrovanom nahrávacom štúdiu so Slashovými legendárnymi zosilňovačmi Marshall, pedálmi a kompletnou zbierkou nastavení tónov gitary. ,,Myles a ja sme celý album Apocalyptic Love napísali na turné,” vysvetľuje Slash. “Keď sme práve nevystupovali, cestovali sme. Iba cez svoj iPhone s použitím AmpliTube a iRig som mohol zachytiť všetky myšlienky, ktoré sa mi mihali v hlave o 4. hodine ráno.”
Slash úzko spolupracoval s IK Multimedia, aby si bol istý, že AmpliTube Slash bude verne reprodukovať všetky nezameniteľné zvuky a tóny. Aplikácia je dnes dostupná pre iPhone, iPod Touch a iPad a k používateľom sa dostáva aj nová verzia AmpliTube 2.5 ako aj AmpliTube Custom Shop pre Mac/PC.

www.amplitube.com/slash
http://slashonline.com/tour/
www.slashonline.comAktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality