26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!

Koniec novembra už tradične patrí festivalu Víkend atraktívneho divadla. Jeho už 26.ročník sa uskutoční v priestoroch Domu kultúry ŽSR vo Zvolene a taktiež v priestoroch SNG na Zvolenskom zámku.

seban
Andrej Šeban band

Festival odštartuje warm-up koncertom Andrej Šeban bandu, už 8.novembra a bude pokračovať v dňoch 20 - 23. novembra 2014. Nad týmto ročníkom festivalu prevzal záštitu prezident SR Andrej Kiska. Festival, tak ako každý rok, aj tento prinesie mnoho atraktívnych divadiel a hudobných skupín.
Program festivalu otvorí už tradičný návštevník festivalu - divadlo GUnaGU s hrou Underground (historky z bratislavského metra), po ktorých bude nasledovať dvojkoncert kapiel Chiki liki tu-a a maďarskej legendy Korai Orom.

UJD
Už jsme doma

V piatok vystúpi už avizovaná členka The Plastic People of the Universe - Eva Turnová, ktorú na pódiu vystrieda košické Divadlo na Peróne s hrou Causa bonasus - inscenácii o slovensko-maďarských vzťahoch, ktorá nastavuje zrkadlo krčmovým rečiam a spôsobom správania sa mnohých Slovákov. V rámci tohto ročníku sa predstaví aj legendárna avantgardná rocková formácia Už jsme doma, ktorá funguje už 30 rokov. Ich živé vystúpenia oplývajú neskutočnou energiou. Aj preto v USA a Kanade odohrali viac ako 600 koncertov a túto jeseň boli už po druhý raz na turné po Japonsku. V piatok sa v úlohe ich predkapely predstavia folkrockoví Není Nemý z českých Bojkovíc.

lavagance
Lavagance

Sobota bude patriť divadlu STOKA a ich hre Pevný podnos, po ktorých bude nasledovať ďalší divadelný ťahák festivalu Husa na provázku z Brna s hrou Tichý Tarzan. Večerný hudobný program bude patriť trochu netradične elektronickej hudbe. Elektro - indiepopová skupina Lavagance, vystúpi na festivale po prvýkrát a predstaví svoju aktuálnu novinku. Slovenskí Coldplay už predskakovali aj takým hviezdam ako Mando Diao, Duran Duran či Depeche Mode. Po ich koncerte príde na rad skutočná lahôdka, poľský producent a dj Gooral. Jeho hudba je silno ovplyvnená goralskými ľudovými tradíciami a veľmi to počuť aj v jeho tvorbe. V roku 2013 vystúpil ako jeden z hlavných headlinerov najväčšieho európskeho festivalu Woodstock, kde jeho vystúpenie videlo vyše 350.000 ľudí!Nedeľa bude na Zvolenskom zámku patriť dokumentárnemu filmu o rozdelení (rozpade) Československa - "Zimomriavky - Husí kůže" autorov Martina Hanzlíčka a Fedora Gála. Po ňom bude nasledovať diskusia s režisérom Martinom Hanzlíčkom, spoluzakladateľom VPN a poradcom prezidenta Andreja Kisku - Martinom Bútorom a s umelcom a aktivistom účinkujúcim vo filme Petrom Kalmusom. Následne festival ukončia vystúpenia Milana Adamčiaka s jeho performance Capricia a koncert jazzového skladateľa a klaviristu Valéra Mika so svojím Triom v zložení Tamás Belicza (basa) a David Juraj Raši (bicie), ktorí odprezentujú originálne klavírne kompozície v triovom formáte

Viac informácií nájdete na www.vikendatraktivnehodivadla.sk
Predpredaj už čoskoro na stránkach festivalu ako aj v IC Zvolen, KIS B.Bystrica a taktiež na emailovej adrese listky@vadfestival.sk

Cena permanentky je 33,- Eur.Aktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality