Fenomenálny koncert na Deň žien
(nielen pre ženy)

Kurt Elling a Sisa Michalidesová
vystúpia na bratislavskom koncerte už 8. marca


V posledných rokoch Bratislavu konečne prestali obchádzať veľké jazzové hviezdy. Jedna z najzaujímavejších hudobných akcií tohto roka sa odohrá už v marci v Koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu: neopakovateľný dvojkoncert fantastických jazzových muzikantov: chicagskeho Kurta Ellinga a našej Sisy Michalidesovej s kapelou. Celý koncert bude zaznamenaný pre RTVS. 

KURT ELLING
Jeden z najuznávanejších vokalistov na svete, nositeľ nominácie Grammy a bezpočetných prestížnych hudobných ocenení Kurt Elling sa  v marci so svojím špičkovým hudobným telesom objaví v bratislavskom štúdiu Slovenského rozhlasu a predvedie koncertnú show, ktorá bez výnimky hypnotizuje obecenstvá po celom svete. Ako jeden z mála súčasných mužských jazzových spevákov sa Elling vypracoval na skutočnú ikonu jazzovej hudobnej scény.

4_KE_AnnaWebber-small

Elling sa netají tým, že jeho vokálne majstrovstvo je výsledkom nekonečného tréningu (a možno štipky talentu "od Boha"); v branži je známy ako neúnavný pracant a náročný pedant. Jeho ľahko rozpoznateľný hlasový prejav sa stal v podstate synonymom unikátneho speváckeho štýlu "vocalese", v ktorom hlasová linka kopíruje pôvodne inštrumentálnu líniu skladby. Elling k svojim songom primiešava pridanú hodnotu inteligentných textov a samozrejme svoj zastretý, hutný hlas.
Kurt Elling vystúpi na koncerte v Bratislave v zoskupení v zložení Gary Versace (klávesy), John McLean (gitara), Clark Sommers (basa) a Kendrick Scott (bicie).SISA MICHALIDESOVÁ
  
Sisa Michalidesová (1983) je napriek mladému veku už celé desaťročie uznávanou a často využívanou autorkou hudby a rešpektovanou muzikantkou. Vo svojej tvorbe sa opiera o prvky jazzovej aj vážnej hudby, ožívajúce v rytmoch Balkánu i flamenca. Sisa sa obklopuje virtuóznymi interpretmi, medzi ktorými je vyhľadávaná aj ako nadaná flautistka. Je dobre známa z formácií Remedios, 3 plus 1, Juraj Griglák and Band či Sisa's Food, viackrát vystúpila na Bratislavských jazzových dňoch, spoluhráčsky sa už na pódiu objavila s Andrejom Šebanom, Oskarom Rózsom, Szidi Tobiasz, Richardom Müllerom, Zuzanou Suchánkovou, Jiřím Stivínom, kapelou Mango Molas a mnohými ďalšími. Komponuje scénickú hudbu pre divadlá L+S, SND, Astorka, Mimo, Úsmev, Divadlo J. Palárika v Trnave a Teatr im. Hansa Christiana Andersena v poľskom Lubline. Okrem hudby sa Sisa venuje aj divadelnému hraniu. 
Vo svojom najnovšom hudobnom počine "Expresie" Michalidesová načas opúšťa svoj charakteristický zvuk a nástrojové obsadenie a vracia sa elektrickému džezu, ktorý však nie je postavený na groove, ale má ambíciu pôsobiť orchestrálne. 
Na marcovom dvojkoncerte s Kurtom Ellingom v Slovenskom rozhlase 8. marca o 19.00h. vystúpi Sisa s ansámblom fantastického zloženia – Sisa bude spievať, hrať na klávesy aj na flautu, o bicie sa postará Marian Ševčík, na basgitare zahrá Juraj Griglák, Peter Preložník na klávesoch, na gitare Pavol Bereza, Milo Suchomel so saxofónom a spevácky Sisu podržia Hanka Gregušová a Samuel Hošek. 

Aktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality