HARMONIKOVICA 2014
Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku

Dňa 7. marca 2014 v klube Hlava XXII sa uskutoční II. ročník Festivalu ústnej harmoniky Harmonikovica 2014.

Pozývame všetkých priateľov a fanúšikov dobrej hudby na koncert v podaní skvelých hráčov bravúrne ovládajúcich techniku toho najmenšieho hudobného nastroja. Na základe množstva pozitívnych reakcií od návštevníkov prvého úspešného ročníka Harmonikovice sme aj tento raz pripravili program s výnimočnými hudobníkmi a súťažami pre divákov. Predstavia sa: Erich “Boboš” Procházka a Marek Wolf, Mátyás Pribojszki, Ondrej Tkáč, Juraj Schweigert, Filip Puchert, Pavol Plevčík a ďalší.

Mátyás Pribojszki (HU) - výnimočný talent vo svete ústnej harmoniky. Cíti sa doma v modernej harmonike, ale taktiež aj v tradičnom „old school“ spôsobe hrania. Roky praxe s jeho kapelou vycibrili jeho tón, frázovanie a kompozičné schopnosti. Svetoznámy harmonikár Steve Baker o ňom povedal: „Je to harmonikár nie len na počúvanie, ale aj na pozeranie.“ Mátyás je totiž aj vynikajúci showman, o čom sa budete môcť presvedčiť naživo.

Erich "Boboš" Procházka - koncertuje viac ako dvadsať rokov a ako virtuóz fúkacej harmoniky je aj vyhľadávaným štúdiovým hráčom. Svedčí o tom spolupráca na viac ako 100 žánrovo rôznorodých štúdiových projektoch štýlov blues, rock, pop, šansón, jazz ale aj metal. Patria medzi ne napríklad platne hudobných skupín a sólistov: Vidiek, Richard Müller, Peter Lipa, Pavol Hammel, Andrej Šeban, Hex, Janko Lehotský, Robo Grigorov, Jana Kocianová, Gabriel Jonáš, Fermata, Tublatanka, Szidi Tobias, Miro Noga, Peci Uherčík a veľa ďalších.

Ondrej Lazár Tkáč - kňaz, zabávač, nenapodobniteľný harmonikár, vyštudovaný polygraf, milujúci insitné umenie, člen úderného tímu roznášajúceho po Slovensku posolstvo dobra... no predovšetkým kapucín.

Juraj Schweigert - technicky vyspelý a feelingový hráč na ústnu harmoniku. Jeho hra je kombináciou blues a swingu. V repertoári má jazzovo-bluesové štandardy aj originálne kompozície.

Juraj-Schweigert

Pavol Plevčík - vynikajúci hráč na ústnej harmonike, herec, spevák a showman. Môžete ho poznať z rôznych televíznych inscenácií ako talentovaného herca (ako napr. Chlapi neplačú), ale aj ako fantastického harmonikára z hudobno-zábavnej show Legendy popu. Máte sa na čo tešiť!

Filip Puchert - posledný prírastok do rodiny slovenských harmonikárov. Vyrastal na Kube, kde žil a pričuchol si k hudobnému umeniu. Silu jeho pľúc, ktoré mu dovolia neopakovateľne fúkať na ústnu harmoniku a vylúdiť tak tóny, ktoré sa vám vryjú do uší.

Počas večera budú prebiehať rôzne zábavné súťaže, v ktorých odvážlivci z publika môžu vyhrať svoju vlastnú fúkaciu harmoniku!Aktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality