SitnoBlues úspešne ukončil druhý ročník za obrovského potlesku publika.


Dňa 7. augusta ukončilo SitnoBlues n.o. druhý ročník netradičného hudobného festivalu s rovnomenným názvom SitnoBlues na Počúvadlianskom jazere. Pravdou je, že organizátori pri zrode myšlienky zrealizovania takéhoto projektu nemali predstavu, že čo všetko stojí za tým, aby sa takýto projekt ujal do života. Po prvom ročníku prišli dobré referencie a v naivnej predstave, že keď to vyšlo prvýkrát, nebude problém v tom pokračovať ďalej.

sitnoblues

Jedným z rozhodnutí bolo, nezostať len na báze bluesovej tvorby a ponúknuť divákom aj iné žánre, ale udržať ídeu zamerania na strednú a staršiu vekovú kategóriu. Na základe tohto rozhodnutia sa programová tvorba rozdelila na dva samostatné okruhy – hudobné leto a bluesové leto. Podľa možností, ktoré sme mali, stavali sme aj dramaturgiu programov.

Oproti vlaňajšiemu ročníku sme upravili aj časovú skladbu festivalu, Celý festival bol stlačený do piatych po sebe idúcich víkendov s účinkovaním dvoch kapiel za večer. Od 10. júla do 7. augusta sa na pódiu vystriedalo 18 interprétov a kapiel. Jednoznačne program bol postavený tak, aby počas každého víkendu vystúpila aspoň jedna osobnosť. Takže mimo iných vystúpili M. Greksa, Buty (CZ), Lojzo, Sean Carney (USA), P. Lipa, Vl. Mišík & ETC (CZ), R. Hladík & Blue Effect (CZ). Bez akejkoľvek nadsázky a zveličovania sa nám podarilo v prekrásnom prostredí Štiavnických vrchov postaviť základ medzinárodnému festivalu a s návštevnosťou cca 7 – 8 tis. divákov ho môžeme pričleniť k TOP festivalom na Slovensku. Niekoľko manažérov a promotérov, ktorí navštívili SB, ho porov-návali s známym festivalom v Telči (CZ), ktorý je postavený na podobnej štruktúre. S rozdielom, že oproti SB má za sebou bohatú minulosť. O atraktivite a žiadanosti, aj keď „ mladého“ SitnaBlues, svedčí aj posledný koncert festivalu, ktorý navštívili diváci z celého Slovenska a možno aj vďaka zlému počasiu, bolo „ len do 2000 „ divákov.

Tento ročník znovu ukázal, koľko nedostatkov, ešte musíme odstrániť, čo musíme urobiť aby tretí ročník bol lepší, ako predchádzajúce. ročníky a už dnes pár dní po skončení SitnaBlues 2010 začíname jednať s kapelami o ich účinkovaní na leto 2011.

V neposlednom rade celé to stojí a padá na ekonomickej situácii a preto by som chcel poďakovať všetkým partnerom, ktorí nám pomohli pri zrealizovaní SB a zároveň poďakovať aj všetkým divákom, pretože nebyť ich, nemáme komu hrať. Koniec koncov, už dnes sa napĺňa poslanie SB n.o., ako organizátora, ktorá si ako prvoradý cieľ tohto projektu stanovila podporu a propagáciu štiavnického regiónu. Obrovský potlesk a ovácie po ukončení posledného koncertu v sobotu 7. augusta a oznámení, že SB 2010 zaťahuje oponu za tohtoročným festivalom, nás zaväzuje pokračovať v realizovaní nasledujúcich ročníkov SitnaBlues.

Tešíme sa na Vás v roku 2011.

Team SB
Info o príprave SB 2011
Web: sitnoblues.sk
Facebook: sitnoblues

Aktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality