WORLD OF THE DRUMS | DRUMS OF THE WORLD

Festival perkusií • Percussion Festival 2011


V hlavnej úlohe čakajte akustické bubny rôznych tvarov a veľkostí! Prvý medzinárodný festival podobného charakteru na Slovensku sa uskutoční 28.-29. októbra 2011 v DK Zrkadlový háj, Bratislava a ponúkne väčší priestor práve tomuto dôležitému a v hudbe nepostrádateľnému nástroju.
abhijit_banerjee_2
Hlavnými hosťami sú - Abhijit Banerjee (India, USA), ktorý hral s Ravi Shankarom, Trilokom Gurtu, jazzovými hudobníkmi v USA, na WOMADE Petra Gabriela a v 3/2011 spolu s Martinom Valihorom a svojim triom na One Day Jazz Feste v Bratislave, Hearn Gadbois - spoluhráč legiend ako PattiSmith, YokoOno, eredith Monk, ktorý vystúpi so svojou skupinou Learned Hands, talentovaný iránsky hudobník Amirkasra Zandian Patrycja Napierala (PL), TUBABU (CZ) a ďalší.

Za slovenských perkusionistov zastupujúcich rôzne žánre, vystúpia Eddy Portella & El Poderoso 5tet, Štefan Bugala, Roman Kozák, La3no Sessions, Batatimba, ai.

Po hudobnej stránke festival ponúkne ukážky rozmanitej hudby z rôznych častí sveta, zaznie latinskoamerická samba, hudba Južnej Ameriky, africká, perzská, indická aj keltská hudba. Na tradičných aj netradičných perkusiách ako indické bubny tabla, perzský bubon tombak a daf, africké djembe a mnoho iných sa v rytmickej smršti ukážu tí najlepší hudobníci z blízkeho i ďalekého okolia. Okrem žánrovej a nástrojovej pestrosti festival predstaví nové nečakané prepojenia hudby Východu a Západu, klasickej a etnickej hudby aj najnovšie trendy ako populárny beatbox a ďalšie zaujímavosti.
Festival priblíži perkusie divákom, nielen na koncertoch, ale aj počas seminárov a neformálnych stretnutí s perkusionistami.

hearn-gadbois
Festival okrem iného, otvára priestor pre prvé skúsenosti a informácie o perkusiách a hudbe z rôznych končín, od ozajstných pánov hudobníkov počas koncertov. Praktické workshopy ponúknu témy a praktické ukážky pre pokročilejších záujemcov pod vedením Abhijita Banerjee, Hearna Gadbois a Amirkasru Zandiana, Broňu Pavlíčka, Eddyho Portellu ai., z oblastí: India a rágy, perzská hudba a perkusie využívané v oblasti strednej Ázie, latino, africké rytmy, aj nový prístup k rytmike vychádzajúcej z hudby rôznych štýlov.

Festival ako dvojdňový happening, okrem koncertov a seminárov ponúkne v prestávkach ukážky prepojenia tanca a rytmov (flamenco, orientálne tance apod.), drum circle, improvizované stretnutia hudobníkov a ďalšie sprievodné akcie, ktoré počítajú s aktívnou účasťou a zapojením divákov a ich vzájomnou interakciou s hudobníkmi. K dispozícii budú aj nástroje na zapožičanie, predajné stánky s ponukou CD a kníh s touto tematikou, stánky s občerstvením, infostánky spriatelených združení, ktoré pracujú s perkusiami, muzikoterapiou, stánky slovenských výrobcov, predajcov perkusií a hudobných nástrojov, lektorov hry, apod.

Na príjemný záver každého večerného programu - DJ Mooshak a etnopárty.

Podrobné info o programe a workshopoch.

Vstupné na 1 deň - 10 €
Permanentka na 2 dni - 17 €


Predpredaj - Ticketstream, Ticketportal

Abhijit BanerjeeRozhovor s ním

Hearn GadboisMyspace

Amirkasra ZandianAktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality