Vladimír Mišík zahrá v Bratislave legendárny album „Kuře v hodinkách“!

Na Slovensku zahrá jeden z najvýznamnejších českých rockerov! Legendárny Vladimír Mišík príde 16. 4. do Bratislavy a 17. 4. do Zvolena predviesť skvelú spevácku formu. Štyridsať rokov po nesmrteľnej nahrávke „Kuře v hodinkách“ oživil kapelu Flamengo a v apríli s ňou koncertuje u nás!

kure-v-hodinkach-misik

Spevák, hudobník a gitarista Vladimír Mišík je jednou z najvýraznejších osobností českej hudby. V 60-tych rokoch založil významnú českú skupinu Blue Effect. Po odchode z Blue Effectu pôsobil v skupine Flamengo a po jej rozpade založil v polovici 70. rokov vlastnú skupinu Etc, ktorá stále koncertuje. Čoskoro zahrá aj v Bratislave, kde sa predstaví so špeciálnym programom. „Koncert má dve časti. V prvej polovici vystúpi so mnou kapela Etc. Zahráme prierez našej tvorby, od klasických skladieb „Variace na renesanční téma“ alebo „Slunečný hrob“ až po skladby z posledného albumu „Ztracený podzim.“ Plánuje Vladimír Mišík.
Počas prvého setu sa na pódiu objaví aj hosť Pavel Bohatý. Zaspieva pár skladieb z ranného obdobia ETC – „Lady Vamp“, „Doteky“ či „Bazarem proměn“. Následne zahrá aj so skupinou Flamengo na klávesy. „V druhej časti vystúpia bývalí členovia Flamenga. Okrem mňa Vladimír Guma Kulhánek a Pavel Fořt, posilnení o bubeníka Jiřího Zelenku, gitaristu Pavla Skálu, speváka a klávesistu Pavla Bohatého a saxofonistu Kubu Doležala. Na elektrické husle zahrá Vladimír Pavlíček a na basgitaru a akordeon Jiří Veselý. Predvedieme takmer kompletný album „Kuře v hodinkách“. Myslím, že je to je jedinečný zážitok.“ Tvrdí Vladimír Mišík.
 Album „Kuře v hodinkách“ vyšiel v roku 1972 a v tom čase sa už skupina Flamengo rozpadla. Preto skladby z albumu nikdy nezažili svoju koncertnú podobu. K tomu došlo až pri príležitosti 40. výročia. Minulý rok absolvovala obnovená skupina Flamengo úspešné turné po Česku. Teraz sa Dr. Horák v spolupráci s agentúrou 100PROmotion rozhodol priviesť „Kuře v hodinkách“ aj na Slovensko! „Ja sa na Slovensko vždy teším, mám tu veľa priateľov. Atmosféra na našich koncertoch bola vždy skvelá. Verím, že fanúšikovia budú aj tentoraz spokojní...“ Teší sa Vladimír Mišík.

Koncert Vladimíra Mišíka si nenechajte ujsť 16. 4. 2013 v klube MMC na Karpatskej 2 v Bratislave a 17. 4. 2013 v Dome kultúry ŽSR na Sokolskej 69 vo Zvolene. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal a v predajni Dr.Horák na Medenej ulici 19 v Bratislave. Dôchodcovia a študenti majú zvýhodnené vstupné 10 €.Aktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality