Skupina MUKATADO má nový album - Iba láska. Prekvapí zvukom aj 3 duetmi!

Česká a slovenská hudobná špička spolupracovala na novom albume kapely MUKATADO. Hosťami bola Lenka Dusilová, Robo Opatovský, Martin Valihora, na textoch sa podieľala aj Oľga Záblacká. Po štyroch rokoch od debutového albumu tak prichádza kapela s novým CD s názvom Iba láska, ktorý vychádza vo vydavateľstve PJ RECORDS.
 
mukatado-cover-iba-laska
„Pri nahrávaní pesničiek sme išli po čistej hudbe a atmosfére. Album sme sa rozhodli nahrať bez použitia samplerov, či iných digitálnych zvukov. Používali sme staré mikrofóny a nástroje ako klarinet, kontrabas či saxofón,“ povedala speváčka Mukatada Janka Kozáková. Na aktuálnej hudobnej novinke Mukatada tak môžete nájsť 14 žánrovo pomerne pestrých skladieb so slovenskými textami. Napríklad v pesničke „Do vody" sa dajú počuť aj ľudové vplyvy. „Práve táto skladba bude prvým singlom a plánujeme na ňu natočiť aj videoklip. Keď ju počuli naši známi, mala veľký úspech. Všetci sa zhodli, že je výnimočná a musím sa priznať, že aj pre mňa má silnú emóciu,“ skonštatovala Janka.

Janka Kozáková sa na všetkých pesničkách podieľala ako hudobná skladateľka, na duete „Líščie údolie“ hudbu zložila spolu s Lenkou Dusilovou. Veľký dôraz kapela kládla aj na texty. Okrem členov Mukatada Janky Kozákovej a Peťa Dobríka texty napísali aj Oľga Záblacká, Alexandra Okálová, Vlado Krausz, Roman „Galo“ Galvánek a Lukáš Horanský. Album Iba láska kapela nahrávala vo svojom štúdiu PJ SOUND STUDIO v Banskej Bystrici.

Produkciu, aranžmány pesničiek, mixáž aj mastering CD má na svedomí známy producent a zvukový režisér Peťo Dobrík, ktorý je zároveň gitaristom Mukatada. Na nahrávanie si kapela pozvala viacerých hostí, ktorí dotvorili výnimočnú atmosféru skladieb. Mimoriadnym hudobným počinom je spoločná pesnička s českou speváčkou Lenkou Dusilovou, v ktorej na bicích zahral Maťo Valihora. „Skladba vznikla úplnou náhodou, keď nás Lenka bola pozrieť na pár dní v Banskej Bystrici. Zaujímavosťou je, že refrén, ktorý Lenka naspievala pri tvorbe skladby, bol taký výnimočný, že sme ho tam nechali bez textu. Lenka v ňom doslova čaruje so svojím hlasom,“ prezradila Janka zákulisie nahrávania duetu. Okrem spoločnej pesničky s Dusilovou majú nepochybne svoje miesto na albume aj ďalšie dva duety, a to s Robom Opatovským a s Romanom „Galom“ Galvánkom z kapely O.B.D. „Spolupráca s Robom bola veľmi príjemná. Robo je absolútny profík, všetko dal ako sa hovorí na „prvú“. V jeho hlase cítiť atmosféru, ktorú práve táto pieseň potrebovala,“ povedala Janka. Skladbu s Lenkou Dusilovou otextoval Roman „Galo“ Galvánek z kapely O.B.D. „Práve pri tejto spolupráci sme sa s Galom veľmi skamarátili. Mali sme pieseň, do ktorej sa mi hodil jeho hlas, tak som ho oslovila a Galo súhlasil. Môžem prezradiť, že nahrávanie tejto pesničky bol jeden veľký žúr,“ dodala Janka so smiechom.
 
Okrem spevákov si kapela na nahrávanie pozvala množstvo výborných inštrumentalistov. V pesničkách - Tajný plán, Na slzách, Sexi Jazz a Veľa je tak málo môžete počuť známeho saxofonistu Mária „Gapa“ Garberu. Ďalší hostia, ktorí sa predstavili na novom albume Mukatada, sú Róbert Ragan ml. - kontrabas, Maroš Hanzely - klarinet, basklarinet, Andrej Sontág - trumpeta, Stanislava Zobalová - violončelo, Michal Hudák - husle, viola, Martin Bukový - piano, Jozef Berk - perkusie, Martin Žiak - basová gitara, Lukáš Horanský - rap, Richard Bešťák - piano, Lukáš Kubičina - bicie a Miroslava Šimuneková - el. gitara. Basovú gitaru do všetkých skladieb nahral dlhoročný člen Mukatada Braňo Podkonický.
 
Tracklist:

 1. Tajný plán
 2. Divá túžba
 3. Vône
 4. Do vody
 5. Na slzách
 6. Sexi Jazz
 7. Veľa je tak málo
 8. Ty si stále so mnou
 9. Líščie údolie - feat. Lenka Dusilová
 10. Zbabelá - feat. Lukáš Horanský
 11. Najvyšší čas
 12. Hladina - feat. Robo Opatovský
 13. Len môj
 14. Nebo a vzduch - feat. Roman "Galo" GalvánekAktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality