Nový Dream Theater na obzore

V septembri vyjde rovnomenný album od rockerov nominovaných na cenu GRAMMY
Vydavateľstvo Roadrunner Records oznámilo vydanie dlho očakávaného nového albumu legendárnej kapely Dream Theater s názvom DREAM THEATER. Je to prvá rovnomenná nahrávka skupiny nominovanej na cenu GRAMMY v ich 30 ročnej kariére. Oficiálny dátum vydania je 24.9.2013.


Dream_Theater_A_Dramatic_Turn_Of_Events_Press_Pic

Album DREAM THEATER nahrali v štúdiu Cove City Sound Studios v New Yorku, pričom pod produkciu sa podpísal gitarista John Petrucci, ktorý skupinu spoluzakladal, technickú stránku mal na starosti známy štúdiový fachman Richard Chycki (spolupracoval s Aerosmith, Rush). Album otvára celkom novú kapitolu pre skupinu, ktorá sa nikdy nebála experimentovať, zároveň je prvým, ktorý napísali a nahrali s bubeníkom Mikom Manginim. Ten sa so skupinou a ich kreatívnym procesom zžil okamžite od samého začiatku.

„Každý nový album vidím ako možnosť začať so všetkým nanovo“, hovorí Petrucci. „Môžeme buď stavať a zdokonaľovať to, čo sme vyvinuli počas dlhých rokov alebo skúsime celkom nový priestor. Toto je prvý rovnomenný album, ktorý sme kedy vydali a neviem o ničom, čo by presnejšie vyjadrilo hudobnú a tvorivú identitu silnejšie, než fakt, že sme ho pomenovali práve tak. Naplno sme preskúmali všetky časti, ktoré z nás robia jedinečnú kapelu, od epických a intenzívnych až po atmosférické a cinematické. Sme z albumu DREAM THEATER nadšení a nevieme sa dočkať, kedy si ho vypočujú úplne všetci.“

DREAM THEATER bude dostupný v širokom spektre rôznych verzií, vrátane CD standard a special edition, 180 Gram Vinyl Double LP, a tiež Limited Edition Box Set. Predpredaj bude spustený v júly na stránkach vydavateľstva http://store.roadrunnerrecords.com.

DREAM THEATER nadväzuje na vysoko cenený album z roku 2011 A DRAMATIC TURN OF EVENTS. Pieseň On The Backs Of Angels, vyniesla skupine ich celkom prvú nomináciu na cenu GRAMMY (kategória Best Hard Rock/Metal Performance), pričom samotný album patrí k najúspešnejším z dielne Dream Theatre, v 14. krajinách debutoval v Top 10, vrátane dôležitého rebríčka Billboard 200. A DRAMATIC TURN OF EVENTS bol album oceňovaný najmä vďaka svojej ambicióznosti, bol komplexný, šla z neho čistá sila melodickosti. Vplyvný japonský hudobný časopis BURRN! ho označil za najlepší album roka.

Navyše, špeciálne vydanie kombinácie CD/DVD albumu A DRAMATIC TURN OF EVENTS obsahovalo aj 60 minútový film The Spirit Carries On, ktorý dokumentoval konkurz na post bubeníka skupiny. Nakoniec toto miesto získal talentovaný Mangini. Vzápätí po vydaní nasledovalo fantastické celosvetové turné, ktoré trvalo 15 mesiacov a vypredalo koncerty vo viac než 35 krajinách od Severnej Ameriky, cez Európu, Áziu, až po Strednú a Južnú Ameriku.

Celkové predaje presahujú počet 10 miliónov CD a DVD, čo zabezpečilo skupine Dream Theater popredné miesto medzi gigantmi hard rocku. Albumy, ako bol IMAGES & WORDS z roku 1992, získali niekoľkonásobné zlaté platne (na tomto konkrétnom bol aj prelomový singel z Top 10 Pull Me Under), znamenali pre skupinu mnohé uznania za ich vizionársku súhru melodickej sily a virtuózneho experimentovania, vrátane vymenovania za jednu z 10 najprogresívnejších rockových skupín všetkých čias v rebríčku časopisu Rolling Stone (top 10 Best Prog Rock Bands of All time)

Odkedy sa spojili s vydavateľstvom Roadrunner v roku 2007, vydali Dream Theater niekoľko mimoriadnych albumov, na každom z nich prišli s novými hudobnými postupmi a kreatívnymi nápadmi. Nahrávka z roku 2009 BLACK CLOUDS & SILVER LININGS znamenala prelom, keďže debutovala na 6. mieste v hitparáde Billboard 200, bol to doteraz hitparádovo najvyšší debut kapely.

Dream Theater podporia novú nahrávku DREAM THEATER aj turné, ktorého detaily budú zverejnené zanedlho. Pre všetky okamžité novinky spojené so živými vystúpeniami, prosím, navštívte www.dreamtheater.net/tourdates.

Skupinu Dream Theater tvoria: John Petrucci (gitara), John Myung (basgitara), James LaBrie (spev), Jordan Rudess (klávesy) a Mike Mangini (bicie).

Pre ďalšie info, prosím, navštívte:
www.dreamtheater.net
www.facebook.com/dreamtheaterofficial
www.twitter.com/dreamtheaternet
www.myspace.com/dreamtheater
www.youtube.com/dreamtheater
www.roadrunnerrecords.comAktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality