Lucia Šoralová odštartovala slovenské turné

Skvelý spevácky výkon, vypredaná sála a standing ovations! Tak vyzeral koncert speváčky Lucie Šoralovej, ktorým v Bratislave odštartovala slovenské turné. Pokračovateľka Hany Hegerovej predstavila kritikmi ocenený album „O lásce, cti a kuráži“, ktorý vznikol v spolupráci s Michalom Horáčkom.

soralova02

Lucia Šoralová predviedla v Bratislave vyše dvojhodinový dokonalý hudobný zážitok! Speváčka a skladateľka sa na koncerty po Slovensku vydala po ôsmych rokoch a v Bratislave ju čakal vypredaný Ateliér Babylon. Koncert odštartovala cigánskou ľudovou piesňou. Potom už nasledovali slovenské aj české šansóny. Piesne „Červená“ a „Yes, you can“ spievala s Luciou celá sála.
„Bol to úžasný koncert. Možno je to tým, že som koncertovala v svojom rodisku. Možno je to tým, že som zabudla, aký je rozdiel vo vrelosti medzi českým a slovenským publikom. Teraz som si to pripomenula. Tá otvorenosť je nabíjajúca...“ Vyznala sa Lucia Šoralová.
Lucia Šoralová nielen skvelo spievala, ale aj vtipne komentovala jednotlivé skladby. Naživo zahrala takmer celý nový album „O lásce, cti a kuráži“, na ktorom zhudobnila básne Michala Horáčka. Uznávaný textár bol exkluzívnym hosťom bratislavského koncertu. Slovenským fanúšikom naživo predniesol svoju baladu.
„Boli časy, keď som mal na pódiu trému. Už ju ale nemám, a preto sa mi vystupuje dobre. Okrem toho obecenstvo v krásnom bratislavskom klube Babylon bolo mimoriadne srdečné… Lucka vie úplne presne o čom spieva. A to je pre autora textu to najdôležitejšie.“ Nadšene opísal Michal Horáček.
Lucia si na pódium okrem Michala Horáčka pozvala aj ďalšieho vzácneho hosťa. Dve skladby zaspievala v sprievode geniálneho huslistu Jána Berkyho. Koncert si nenechal ujsť ani Richard Müller, ktorý Luciin album „O lásce, cti a kuráži“ v Bratislave koncom minulého roka pokrstil.
„Lucku som vnímal veľmi dlho. Vedel som, že vystupuje v muzikáloch a že tvorí nové cédečko. Keď som sa dozvedel, že to robí s pánom Horáčkom, tak som spozornel. Pretože on naozaj nespolupracuje s každým. Jej album bol pre mňa príjemným prekvapením. Vďaka nemu som sa stal jej fanúšikom a prišiel som sa pozrieť, ako to vyzerá naživo!“ Nešetril chválou Richard Müller.
Okrem Michala Horáčka je obľúbeným textárom Lucie Šoralovej Zbynek Džadoň. Na koncerte odzneli aj skladby Hany Hegerovej a Zuzany Navarovej. Šarmantná speváčka na turné vystupuje so skupinou La Alma v zložení Aleš Háva – piáno, Matěj Černý kontrabas a Michal Mihok – akordeón. Ako hosť na slovenskom turné má bicie a perkusie na starosti Juraj Kuchárek. Slovenskí fanúšikovia Luciu nechceli pustiť z pódia. V Bratislave dokázala, že jej energia, prejav a precítenie jednotlivých skladieb sú dokonalé. Kritici ju právom označujú za budúcnosť českého a slovenského šansónu. Nenechajte si ujsť ďalších päť zastávok turné Lucie Šoralovej. Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal, ticketart a v miestnych pokladniach.

28. 5. Žilina - Hotel Holiday Inn
29. 5. Martin - Slovenské komorné divadlo
30. 5. Banská Bystrica - Divadlo Štúdio Tanca
31. 5. Nové Mesto nad Váhom - Blue Note - Jazz & Music restaurantAktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality