LeRa - Mama ma nikdy neuvidí v úlohe princeznej!

Novým uragánom v slovenských rockových vodách je speváčka LeRa, ktorá odhodila popové kompasy a vyplávala vlastným smerom. S jej temperamentom a živelnosťou na pódiu ani inú možnosť nemala a hoci nie každý má odvahu vybrať sa na rozbúrené more ukrývajúce neistotu, u LeRy platí, že necúvne.

lera

Jej príbeh so súčasnou zostavou hudobníkov sa začal aj s pomocou náhody, keď sa na jednej party zoznámila s gitaristom Mišom Kovalčíkom. Osudovou pre ich spoluprácu sa stala skladba Whats Up od 4 Non Blondes, ku ktorej Lera zložila slovenskú verziu textu Mýliť sa smiem. „Marián Grexa bol spolu s Henrym Tóthom a Mišom Kovalčíkom na jednej akcii v Humennom. Marián si ma pamätal z minulosti a povedal mi - Lenka, poď si s nami niečo zaspievať. Ako prvá vec ma napadla 4 Non Blondes a vďaka piesni Whats Up si ma všimol Mišo Kovalčík. Neskôr mi raz o tretej ráno ťuklo, že by nemuselo byť od veci napísať do tejto melódie slovenský text. Hoci sa k podobným prerábkam uchyľujem veľmi nerada, text som napísala absolútne spontánne a keď sme si to s chlapcami vyskúšali, rozhodli sme sa túto skladbu zaradiť do nášho play listu,“ vysvetľovala LeRa.

LeRa nepúta pozornosť iba prejavom namixovaným z energie a vášne, ale aj svojimi aktivitami. Produkuje vlastnú umeleckú agentúru, koncertuje s kapelou, moderuje a ako vyštudovaná herečka má za sebou účinkovanie v slovenských muzikáloch Čajočky, Traja mušketieri, Neberte nám princeznú, Rent a Múzy Muzikálov. „Hoci som malá milá blondína s modrými očami, dostávam zásadne záporné postavy, k čomu ma predurčuje môj hlas a temperament. Moja mama ma, bohužiaľ, nikdy neuvidí v úlohe princeznej. V Troch mušketieroch som hrala Mylady, ktorá podľa scenára vraždila všetkých okolo, ale ja som sa v tom na javisku vyžívala. Aj keď sa ľudia na mňa občas po predstavení pozerajú divne, mám „moje“ úlohy rada,“ dodala s úsmevom LeRa.

V súkromí je však LeRa nekonfliktným typom. Ako prezradila, nemá v pláne presadiť sa škandálmi a aférami. Jej konštantnými hodnotami sú manžel, rodina a kapela produkujúca poctivú rockovú hudbu. „Pravdou je, že vôbec nie som pokojným typom človeka, ale na druhej strane som silno morálne založená. Preto nemám za sebou žiadny škandál. Som však veľmi energická a žúrovať by som dokázala non stop. Milujem koncerty, stage a pocit, keď môžem presviedčať ľudí, že si zaslúžime potlesk,“ pripomenula LeRa.

S kapelou si LeRa vybrala ťažšiu cestu, no ako poznamenala, úspech si chce odmakať a nie zaplatiť. S trpezlivosťou problém nemá a rovnako jej nechýba ani odvaha prísť na trh (na naše pomery) s novou kožou. „Mám pocit, že na Slovensku je strašná nuda, lebo iba málo interpretov sa s tým nakašle a robia si hudbu po svojom. Ostatní, a zvlášť speváčky, sú ako keby v kazajkách. Buď im chýba dávka sexepílu alebo temperamentu. Myslím si, že naša scéna potrebuje nový vietor. Ľudia nemajú problém prijať kontroverznú produkciu zo zahraničia, ale ak príde s niečím podobným niekto zo Slovenska, stavajú k nemu skepticky. Rešpektujem, že sa to nemusí páčiť každému, no všímam si ľudí, ktorí sa chcú baviť a žúrovať. Verím teda, že mierne pikantné veci nemusia byť na škodu,“ zdôraznila LeRa.

Imrich Makó
Aktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality