Legenda Whitesnake prinesie fanúšikom pravú rockovú show!

david-coverdale-2011-by-ash-newell-2-do-not-use-for-uknon-usare-per-litalia
Už 16. júna príde do Bratislavy so svojou rockovou show legendárna kapela Whitesnake. Pre mnohých fanúšikov pokračovateľ mega-úspešnej kapely Deep Purple. Práve z tohto zoskupenia „ biely had“ vznikol. Kapelu založil v roku 1977 bývalý spevák Deep Purple – David Coverdale.
V rockových učebniciach dejepisu by sme Whitesnake našli na prvých stránkach. Roky cieľavedomej práce, obrovské skúsenosti a mrazivá charizma Davida Coverdalea katapultovali skupinu na vrchol popularity v roku 1987. Album s názvom Whitesnake, pokladá väčšina hudobných kritikov za kultový.
Nespútaná rocková rebélia, harmonicky zliata s hitparádovou eleganciu dobyla hudobný Olymp. Viac ako 10 miliónov predaných kusov albumu , druhé miesto v predajnosti albumov v USA a pieseň Here I go again na čele svetovej hitparády.
Druhá dekáda 80-tych rokov, bola výrazne poznačená „bojom“ fanúšikov popu a hard-rockovej hudby. Takzvaní „ depešáci“ vs. „ metalisti“ súperili o svoje pravdy, ktoré boli ich životným štýlom. Za úspechom Whitesnake, treba hľadať dokonalé skĺbenie týchto štýlov. Spolu s kapelou Def leppard sú považovaný za zakladateľov pop-metalu.
Melancholický pop a dravý rock uspokojoval obidva tábory. Megalomanské rockové festivaly, ako aj stredno-prúdové rádiá, ktoré každodenne servírovali Whitesnake fanúšikom po celom svete. Hudobná televízia VH1 zaradila skupinu medzi 100 najväčších hard-rockových kapiel všetkých čias.
V repertoári takmer každého zvučného rádia nájdeme baladu Is this love aj dodnes. Dvanásť štúdiových albumov, štyri koncertné a desať výberoviek, majú na svojom konte niekoľkonásobné ocenenia platinovou platňou. Posledný album Forevermore vyšiel v roku 2011. Bravúrne precítený hlasový prejav a rádiové piesne, ktoré dobyli svetové hitparády. Energická show aj melancholické pohladenie na duši, to všetko prinesie táto legenda fanúšikom na Slovensku už 16. júna 2013 do Aegon NTC Arény v Bratislave.
V úlohe predskokana sa predstaví slovenská legenda Grexabat na čele s Mariánom Grexom, ktorého na gitare doprevádza jeho dlhoročná dvojička Aty Béreš a mladá krv v kapele Adam Mičinec.

Lístky sú ešte stále v predaji v sieti Ticketportal. Viac informácií o koncerte nájdete aj na webových stránkach agentúry Vagaboond.Aktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality