Joe Bonamassa

28. 2. 2012 • 20:00 • Tipsport (Tesla) Arena • Praha

Joe Bonamassa, hviezdny americký blues-rockový gitarista a spevák, ktorý vystúpi už budúci týždeň, 28. februára v pražskej Tipsport (Tesla) Aréne. Joe Bonamassa, který je aj napriek svojmu relatívne mladému veku považovaný za jedného z najlepších súčasných gitaristov, sľubuje minimálne dvojhodinový koncert, na ktorom predstaví svoj zatiaľ posledný sólový album Dust Bowl, ale predovšetkým veľkú rockovú show. Na pódiu budú Bonamassu sprevádzať špičkoví hudobníci. Tall Bergman na bicie, Rick Melick na klávesy a na basgitaru Carmine Rojas.

bonamassa-joe

Joe Bonamassa pochádza z New Hartfordu v štáte New York. V prostredí muzikantskej rodiny sa už ako malý chlapec začal prejavovať ako zázračné dieťa. Bonamassa si čoskoro vytvoril vlastnú kapelu Bloodline, ktorej členovia boli synovia slávnych hudobníkov: Waylon Kriger (syn Robbyho Kriegera z The Doors), Erin Davis (syn Milese Davisa) a Berry Oakley, Jr. (syn basgitaristu z Allman Brothers). V roku 2000 vydal prvý sólový album A New Day Yesterday, ktorý produkoval Tom Dowd. Od tej doby vydal ďalších 10 sólových albumov, záznamy živých koncertov, vrátane vypredaného koncertu v Royal Albert Hall v Londýne, kde účinkoval spolu s Ericom Claptonom a Paulom Jonesom. Na jeseň minulého roka pracoval s Beth Hart na albume klasických soulových piesní Don´t Explain. Je členom „superskupiny“ Black Country Communion spolu s Glennom Hughesom (Deep Purple), bubeníkom Jasonom Bonhamom (Led Zeppelin, Foreigner) a klávesákom Derekom Sherinianom (Dream Theater, Billy Idol). Bonamassa nielen že odohrá v priemere 200 koncertov ročne (tento rok napr. vypredal halu Hammersmith Apollo v Londýne dva večery po sebe), ale je taktiež hovorcom programu Blues In The Schools, kde ako dobrovoľník behom turné prednáša skupinám stredoškolských študentov o koreňoch a dedičstve amerického blues.

Bonamassa si so sebou privezie 20 gitár. K najunikátnejším nástrojom patrí prototyp Gibson Les Paul „Bona-Byrd“ – gitara typu Les Paul s hlavou v štýle modelu Gibson Firebird. Ďalšou zaujímavou gitarou je Gibson Hotel California SG s dvoma krkmi alebo Gibson Korina Flying V z roku 1981. S Bonamassom cestuje okrem trojčlennej kapely osem členov technického doprovodu. Ich hlavnou starosťou behom turné je starostlivosť o ladenie a čistenie gitár. Kdo by si chcel čakanie na koncert skrátiť, môže si zdarma stiahnuť úplne novú skladbu Slow Train z pripravovaného DVD Beacon Theatre (vychádza v marci) na jbonamassa.com/slowtrain/.

Viac o jeho obľúbených gitarách, vybavení a hráčskom štýle, vrátane notových ukážok, už čoskoro v prvom tohtoročnom vydaní Nového Populáru.


Vstupenky na Bonamassov koncert si môžete kúpiť v sieťach Ticketportal a Ticketpro za 690 – 1.190 Kč (VIP 1.790 Kč), alebo získať ako bonus k ročnému predplatnému časopisu Nový Populár s CD prílohou. Za jedno predplatné v hodnote 20 € získate pár(!) vstupeniek na koncert skupiny Joe Bonamassa. Online formulár nájdete tu: www.novypopular.eu/obchodAktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality