Džezáky už tento piatok!

Jesenný džezový sviatok je tu! V piatok sa otvoria brány 38. ročníka Bratislavských Jazzových Dní, ktoré aj tento rok privítajú hudobné a spevácke hviezdy svetového formátu! Pre návštevníkov festivalu v bratislavskej Inchebe bude pripravené príjemné zázemie, parkovanie zdarma a prehliadka mladých hudobných talentov.

mario-biondi-200px
Medzi hviezdy tohtoročných džezákov patria určite viaceré mená. Medzi najviac skloňovaného interpreta tento rok patrí taliansky spevák s veľkou charizmou a hlasom Berryho Whitea – Mario Biondi, na ktorého vystúpenie sa chystajú pricestovať aj fanúšikovia z neďalekej Viedne. Hoci sa slovenským fanúšikom naživo predstaví prvý raz, jeho skladby ako This Is What You Are, sú poslucháčom dobre známe už teraz.
V piatok sa na hlavnom pódiu predstaví aj mladá, talentovaná Grace Kelly. Táto Američanka ázijského pôvodu sa aj napriek mladému veku stala v hudobných kruhoch známou a vyhľadávanou saxofonistkou. Pre slovenských fanúšikov a najmä muzikantov si pripravila prekvapenie – džemovačku! Po skončení hudobného programu na hlavnom pódiu sa v sobotu večer presunú návštevníci a hudobní nadšenci na B pódium, kde už bude všetko pripravené na hudobné stretnutie Grace Kelly a jej hudobníkov so svojími slovenskými kolegami.
Sobotný večer má hneď dvoch headlinerov. Dáma s veľkým srdcom a krásnym hlasom, Dianne Reeves, patrí medzi svetové spevácke legendy. V Bratislave sa predstaví tiež po prvýkrát, spolu s ňou pricestuje trojčlenná kapela, ktorá sa svojou hudbou dotkne a pohladí dušu nielen fanúšikom džezu. Po dive príde na pódium mladý trúbkar a spevák Till Bronner.
Aj na nedeľný večer pripravili organizátori skvelý hudobný program. Popri exotickej speváčke Elif Caglar z Turecka bude patriť pódium aj americkej funkovej legende Kool & The Gang! Kapela, ktorá sa preslávila najmä hitmi Celebration, Get Down On It či Ladies Night určite roztancuje každého!

KTG-press-photo-by-Silvia-Mautner_small

Posledné vstupenky na festival sú v predaji prostredníctvom Ticketportalu a Tiposticketu, kde je možné zakúpiť si permanentku na celý festival, ale aj jednodňové vstupenky. Informácie o kompletnom programe a účinkujúcich nájdete na www.bjd.sk alebo www.facebook.com/bjd.sk.


Aktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality