Chiki Liki Tu-A prekonali tisícku, čaká ich ešte veľa koncertov

Prešovská skupina Chiki Liki Tu-A križuje európske koncertné pódiá už osemnásť rokov a právom je označovaná za koncertnú kultovú kapelu. Vo štvrtok 21. marca odohrala tisíci koncert doma v Prešove, na ktorom sa počas tridsiatich skladieb predstavili pred zaplneným PKO zakladajúci aj súčasní členovia. Vystúpenie šestice hudobníkov Martin a Tomáš Višňovskí, Marián Ivan, Tomáš Paľo, Peter Šima a Ľubo Petruška malo štýl, nádych nostalgie a bavilo sa nielen publikum, ale aj samotní hudobníci.

chikiliki-3

Veľkú generálku jedinečného programu si užili fanúšikovia Chiki Liki Tu-A ešte minulý týždeň v Bratislave, kedy celý Ateliér Babylon spieval úryvok ľudovej piesne A od Prešova, aby si vypýtal prídavok. Ku cti im slúži fakt, že pred mesiacom v našom hlavnom meste naplnili iný klub, KC Dunaj a v deň „veľkej generálky“ sa v meste konali koncerty Heloween, Värttinä, Lámavica s IMT Smile v Inchebe a Xindl X. Domáci tisíci koncert prilákal nielen fanúšikov viacerých generácií, ale nenechali si ho ujsť ani ďalší prešovskí hudobníci z obľúbených kapiel. Svojich kolegov si prišli pozrieť Miro Tásler z IMT Smile, Martin Husovský a Stano Čorej z Komajoty, Žojco Havadej z legendárnych Mlokov, Peter Debnár z Raindownu a Martin „Lynch“ Mihalčín z Heľeniných Očí. „Fandím im a držím palce, aby robili radosť sami sebe, nachádzali si poslucháčov a hlavne vydržali. Sú to výborní muzikanti a tri silné hudobné osobnosti v jednej kapele. Urobili kus práce a verím, že pôjdu ďalej, aj keď si vybrali veľmi ťažkú cestu, keďže robia vlastnú hudbu,“ povedal po koncerte Žojco Havadej, ktorý sa na koncerte zabavil s celou rodinou.
chikiliki-2
Skupina na koncerte potvrdila, že má publikum viacerých generácií a čo je dôležitejšie, časom jej dorastá nové, mladé publikum. Aj dlhoroční fanúšikovia však ešte stále objavujú na koncertoch nové pesničky a aktuálny hit Pod Balkónom je dôkazom toho, že skupine trvá sedem rokov, čo je približne štyristo koncertov, aby sa niektorá jej pesnička stala veľmi známou. Mnoho ďalších skladieb hudobníci z Chiki Liki Tu-A nehrali veľmi dlho a našli sa aj také, ktoré naživo neodzneli dlhých trinásť rokov. „Bol to výborný koncert s výbornou atmosférou. Chiki si to užili na sto percent. Páčilo sa mi spojenie so zakladajúcimi členmi. Nepoznal som všetky skladby, ale na mnohé z nich som si spomenul počas koncertu. Najviac žerem Tomáša (trombonista Tomáš Paľo alias Maco) a jeho nepríčetné tanečné kreácie,“ hodnotil po koncerte líder Komajoty Martin Husovský. V apríli sa Chiki Liki Tu-A predstavia na ďalších šiestich koncertoch a potom sa hudobníci chystajú pracovať na nových pesničkách. Doma v Prešove vystúpia až koncom júna na Amfiteátri. Počas Dobrého Festivalu zahrajú pred skupinou Freak Power na hlavnom pódiu.

zdroj: Edo Kopček, FaceMedia
foto: Emil MerčákAktuality

26_VAD-poster

Lenka Dusilová a Baromantika o albume „V hodině smrti“
Chantel McGregor
26. Víkend atraktívneho divadla doplnili nečakané mená!
Virgil Donati Band
Speváčka ZAZ mieri do Bratislavy, organizátor pridáva ďalšiu tribúnu!
„Mandolin“ U. Shrinivas člen skupiny Remember Shakti nečakane zomrel vo veku 45 rokov.
Hugh Masekela a Robert Cray v slovenskej premiére na džezákoch už o mesiac
BOSS GP-10 Guitar Processor
Prší na Habry
Festival Colours of Ostrava pridáva do programu ďalších päťnásť kapiel – špičku súčasnej nezávislej scény
Víťazom ceny Esprit 2013 sa stal album kvarteta Lukáša Oravca
Legendárny Dream Theater po prvý raz na Slovensku!
Čarodejáles 2014
Výstava Audio, Video a Domáce kino Košice 2014
V Bratislave vystúpi britský objav Dark Horses, podporí ich Kosa z nosa
Robert Glasper Experiment live at Nu Spirit Club
Chris Dave headlinerom One Day Festu
Victor Wooten (USA) a Juraj Griglák (SK) v apríli na jednom pódiu!
Výstava stereo, hifi a home cinema pod názvom High End Slovakia končí! Jej nový názov je Výstava audio, video a domáce kino.
Audiffex & Audified míří na frankfurtský hudební veletrh Musikmesse
HARMONIKOVICA 2014 • Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku
Karel Kryl na nikdy nevydané a obsahem zásadní nahrávce
Fenomenálny koncert na Deň žien (nielen pre ženy)
Bob Dylan sa v júni vráti na Slovensko
Sziget 2014 – prvé mená a hneď svetové hviezdy
Najčítanejšie v roku 2013Stacks Image 1139
>>> Zvukové ukážky
Stacks Image 1140
>>> Partneri
>>> Odkazy
Stacks Image 1141
>>> Aktuality